Зібрали:

2024 рік: 689 114 ₴
13 років: 57 024 957 ₴

Серцева недостатність





ЗІБРАНО 105 609 гривень. Фонд «Допомагати просто», клієнти Приватбанку і читачі Уфонду зібрали 105 609 гривень. Оклюдер сплачено. ПРООПЕРОВАНО.

Христину Медведюк врятує термінова операція на серці.

Чотирнадцятирічна Христина живе в селі Ратнів Волинської області. У дівчинки важкий порок серця - пароксизмальна суправентрикулярна тахікардія, виражена недостатність лівого атріовентрикулярного клапана, дефект міжпередсердної перегородки. Христина вже перенесла одну складну кардіохірургічну операцію. Тоді лікарі зробили все, що змогли. Але зараз дівчинки необхідна ще одна операція. Провести її готові кардіохірурги Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова. Операція сама безкоштовна, але необхідно дороговартісне обладнання - окклюдер.

З одинадцяти років, батьки Христини борються за її життя. Позаду вже кілька серцевих нападів і одна складна операція, а скільки було годин очікувань під дверима операційної - просто не злічити.

- Після 11 років у доньки почалися напади - серце шалено калатало. Вони як непередбачувано з’являлися, так і непередбачувано зникали. Тоді ще, лікарі виписували доньці заспокійливе, - згадує Оксана, мама Христини. - Перший напад стався в липні 2018 року, коли Христина була в таборі. Лікарі швидкої надали першу медичну допомогу і зафіксували його на кардіограмі. На щастя все обійшлося. Ми вважали, що це перевтома. Але, в жовтні, стався повторний напад. Христина потрапила в реанімаційне відділення, після чого, нас направили на консультацію до Києва, до дитячого аритмолога.

Христину обстежили кардіологи в Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії. УЗД виявило у дівчинки складний порок серця – пароксизмальну суправентрикулярну тахікардію, з вираженою недостатністю лівого атріовентрикулярного клапана. Простими словами, серце дівчинки працює з перевантаженням. Розвивається серцева недостатність. Якщо взяти дві машини, з яких одна весь час їде в гору, а інша - з гори, то серце Христини можна порівняти з машиною, яка весь час їде в гору. І мотор у неї швидко зношується, тому може заглохнути в будь-яку хвилину.
Кардіолог пояснив, що нормалізувати роботу серця може або медикаментозне лікування, але це тимчасове усунення проблеми, або складна хірургична операція - катетерна деструкція.

- Ми вирішили вибрати консервативне лікування - знімати напади таблетками. Але, на жаль, це мало допомагало, і дочка ще кілька разів потрапляла в лікарню, напади частішали, і ми не могли з ними впоратися. Христина швидко втомлювалася і була дуже бліда. Наша сім’я постійно була в тривозі, а донечка боялася відлучатися з дому, все чекала, що напад повториться. Тоді ми прийняли рішення робити операцію.

У травні цього року, Христині в плановому порядку виконали радіочастотну катетерну деструкцію лівого клапана. Процедура пройшла успішно. Але, під час операції, в серці дівчинки, було виявлено ще один порок. На наступний день, після операції, Христині зробили чергове УЗД, після якого, кардіологи поставили ще один діагноз, вроджена вада серця - вторинний дефект міжпередсердної перегородки, який вже досяг 10 міліметрів і почалося розширення правих відділів серця.

- Для нас це було як грім серед ясного неба. Ми думали, що все вже закінчилося, а це був тільки початок.

Перший час після проведеної операції, Оксана вставала кілька разів за ніч, щоб послухати, як дихає донька. Та й досі тривога її не відпускає. Христина завжди спить неспокійно, дихання у неї прискорене.

Закрити ще один отвір в серце Христини можливо тільки оперативним шляхом. У Києві, в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, дитячий кардіохірург рекомендував хірургічне лікування ендоваскулярним методом. Цей спосіб лікування є найбільш безпечним, малотравматичним і щадним для дитини, так як вже одну операцію на серці дівчинка перенесла. Для проведення такої операції необхідний дорогий імплантат - окклюдер.

- Ми з чоловіком виховуємо двох дітей. Проживаємо в селі з моїми батьками. Вони вже пенсіонери, тато - інвалід 2 групи. Синові 16 років, у нього ускладнена міопія високого ступеня з астигматизмом, зір постійно падає. І наша донечка: весела, життєрадісна, активна і відповідальна дівчинка, яка навчається в хіміко-біологічному класі і мріє бути лікарем. Самим, цей дорогий пристрій, який врятує нашу доньку, нам не купити. Тому ми змушені звернутися до всіх небайдужих з проханням допомогти зібрати кошти для лікування Христини.

Автор Роман Бєценко
Фото з особистого архіву родини

Завідуючий відділенням ендоваскулярного лікування вроджених і набутих вад серця Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Ігор Дітковський (Київ): «У Христини вроджена вада серця - пароксизмальна суправентрикулярна тахікардія, виражена недостатність лівого атріовентрикулярного клапана. В травні цього року, дитині проведена перша операція - катетерная деструкція лівого клапана. Під час операції, було виявлено ще одну ваду серця - дефект міжпередсердної перегородки. Через особливості пороку, надалі буде потрібно ще одна операція. З огляду на заплановане оперативне лікування - дефект міжпередсердної перегородки вимагає ендоваскулярного закриття окклюдером найближчим часом. Це потрібно щоб зменшити повністю навантаження на серце дівчинки».

Постачальник окклюдеру виставив рахунок на 105 609 гривень.

Дорогі друзі! Якщо ви вирішите допомогти
Христині Медведюк, нехай вас не бентежить ціна порятунку. Будь-яке ваше пожертвування буде з вдячністю прийнято. Всі необхідні реквізити є в Уфонді. Можна скористатися нашою системою електронних платежів, зробивши пожертвування з банківської карти або електронною готівкою, в тому числі і з-за кордону, а також взяти участь в акції - Наповни серце життям!

Відгукнулися (взяли реквізити): 106 чоловік
Допомогли: 106 чоловік
Зібрано: 105 609 грн

01.11.2019
Христина Медведюк успішно прооперована в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова (Київ). Дефект міжпередсердної перегородки успішно закритий щадним способом, за допомогою окклюдеру. Операція тривала півтори години і пройшла успішно. Робота серця відновлена, відвернено ризик розвитку небезпечних ускладнень. Зараз дівчинка почуває себе добре, післяопераційний період пройшов без ускладнень, через три дні після операції Христину виписали додому.
Рідні, Христини, дякують Фонду "Допомагати просто", клієнтам ПриватБанку і читачам Уфонду за допомогу. Прийміть і нашу вдячність друзі! Ми обов’язково будемо стежити за долею дівчинки.