Зібрали:

2023 рік: 3 122 571 ₴
12 років: 55 280 484 ₴

Випрямити життя

ЗІБРАНО 97 400 грн. МЕТАЛЕВА КОНСТРУКЦІЯ-ІМПЛАНТ ОПЛАЧЕНА. ПРООПЕРОВАНА.

Романію Тлуста врятує операція на хребті.

Дівчинці зі Львова через місяць виповниться дванадцять років. Що б не подарували їй на день народження батьки, Романія, звичайно, зрадіє. Тільки і вона сама, і батьки знають, чого їм найбільше хочеться. У дитини важка форма сколіозу, і допомогти може тільки складна операція - установка металоконструкції на хребет. Її готові провести в харківській клініці, але операція коштує дуже дорого і державної квотою не покривається. А у батьків Романії, які виховують двох доньок, таких грошей немає.

Давно помічено: тяжкохворі діти - не зовсім діти. Тобто вони, звичайно, діти, але часто поводяться як дорослі.

Напевно, це можна пояснити занадто раннім зіткненням з серйозними труднощами, з болем. Вона знижки на вік не робить. Як і дорослі, діти по-різному проживають свої хвороби. Хтось йде в себе, а хтось не просто бореться з недугою, а живе так, немов ніякої хвороби немає.

Романія - з другої категорії. У неї важкий діагноз: комбінований сколіоз 4-ого ступеня. Але при цьому Романія веде таке активне життя, яким не кожна здорова-то дівчина чи хлопець зможе похвалитися. Гурток малювання - Романія, як і багато дітей її віку, обожнює малювати. Гурток співу - дівчинка любить співати. Спортивна секція - за словами тренера, дівчинка дуже старається і робить успіхи, незважаючи на проблеми зі здоров‘ям.
У більшості випадків після занять Романія приходить додому блідою і мовчки лягає в ліжко. Не скаржиться, але Галина і так знає, що доньці боляче, і знову питає: «Доню, навіщо тобі стільки гуртків? Ти ж так втомлюєшся. Може, не будеш нікуди ходити?» - «Буду», - відразу ж відповідає Романія, тихо, але дуже твердо.

Романія народилася з вродженим вивихом правостороннього тазостегнового суглоба. Виявили його в 4,5 місяці і відразу ж почали лікування. Проблемне ходіння і постійне лікування ніжки триває і сьогодні. Одна нога коротша за іншу на 3 см, тому Романія носить зараз ортопедичне взуття, а в подальшому їй доведеться перенести ще одну операцію.

- Дочка ходить самостійно, але в будь-який час може впасти. Їй постійно, в усьому треба допомагати, тримаючи за руку, - розповідає Галина. - Ми всією сім‘єю допомагаємо їй. З першого по шостий клас, вона сама нічого важкого не носить в школу. Всі підручники є в школі, і вдома. Ми були дуже обережні, сподівалися на поліпшення стану, але раптово з‘явилося викривлення хребта, і причина тому невідома.

З 2016 року, хребет Романії почав сильно скривлюватися. Дівчинці провели повний курс реабілітації - але ні лікувальна гімнастика, ні масажі, ні електростимуляція м‘язів спини не допомогли. Залишалася надія тільки на жорсткий корсет Шено.

- Це схоже на тортури, як іспанський чобіт, - зітхає Галина. - Жорсткий пластик здавлює тіло. Його треба носити вдень і вночі. Наша Романія дуже терпляча, але і вона іноді зривалася: «Все болить!» Найжахливіше, що всі страждання виявилися марними. Кут викривлення хребта збільшився. Корсет не допоміг ...

Через рік, рентген знімок показав викривлення хребта на 35 градусів і протягом зими він почав збільшуватися, приймаючи форму літери S.

На консультації в Інституті патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка лікарі сказали, що викривлення стрімко прогресує і сколіоз вже досяг четвертого ступеня, комбінованої форми. Якщо не зробити термінову операцію, почнуться перебої в роботі серця і легенів. Останнє дослідження функції зовнішнього дихання показало, що вона знизилася на 30 відсотків. У перспективі - важка інвалідність ...

Проблема в тому, що високотехнологічна операція, яка може врятувати дівчинку, і металоконструкція для фіксації хребта коштують величезних грошей і державної квотою зараз не покривається. А чекати, часу у Романії немає. Сколіоз її повністю скалічить.

- Я постійно перебуваю в напрузі: раптом щось піде не так, і стан дочки загостриться? - важко зітхає Галина. - Ми так сподіваємося, що операція їй допоможе.
Ставлю Романії питання: «Ти вже думала, як зміниться твоє життя після операції?» Вона відповідає: «А мені зможуть допомогти?», - захоплено запитує дівчинка. «Стану людиною з прямою спиною. Зможу нормально вчитися, зустрічатися з друзями, гуляти по Львову. Жити».

Установка металевої конструкції коштує дуже дорого, сім‘ї Романії таку суму не зібрати. Але, допомогти дівчинці можемо ми - і це буде найкращим подарунком на її день народження.

Автор Роман Бєценко
Фото з особистого архіву родини

Завідувач відділенням ортопедії і травматології НУМК «Університетська клініка» Харківського національного медичного університету Дмитро Петренко (м.Харків):
«Романія звернулася до нас з однією з найважчих форм сколіозу, які розвиваються в ранньому віці і швидко прогресують, викликаючи ще в підлітковому періоді важкі порушення роботи легенів і серця, а також здавлювання спинного мозку. Щоб виправити викривлення нам доведеться зробити дві операції: одну підготовчу через розріз грудної клітини для збільшення рухливості хребта, і потім вже безпосередньо установку імплантату, за допомогою якого виправимо хребет. Така операція не тільки позбавить дівчинку від ранньої інвалідності і продовжить її життя, але також, дозволить Романії вести таке життя як і всі її однолітки, бути повноцінним членом суспільства, мати сім‘ю і народити дитину».

Постачальник металевої конструкції-імпланта виставив рахунок на 97 400 грн.

Дорогі друзі! Якщо ви вирішите врятувати Романію Тлуста, нехай вас не бентежить ціна порятунку. Будь-яке ваше пожертвування буде з вдячністю прийнято. Гроші можна перерахувати, відправивши SMS зі словом ДОБРО на номер ####. Вартість повідомлення 9 грн. Можна відправити пожертвування банківським переказом в Уфонд. Всі необхідні реквізити є в фонді. Можна скористатися і нашою системою електронних платежів, зробивши пожертвування з кредитної картки або електронною готівкою, в тому числі і з-за кордону.

Відгукнулися (взяли реквізити): 1 людина
Допомогли: 1 людина
Зібрано: 97 400 грн

26.04.2019
Романія Тлуста успішно прооперована в Університетській клініці Харківського національного інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка. Дівчинка перенесла дві великі операції на хребті які дозволили практично повністю виправити сколіоз. На наступний день після установки імплантату вона почала ходити і на 5 добу виписана додому. Через пару тижнів вона зможе піти в школу. Постійні болі і страждання позаду. Хвороба відступила, Романія буде вчиться, поступить до інституту і заведе сім‘ю.
Рідні Романії, дякують партнерам Уфонду за допомогу і порятунок життя їх доньки! Прийміть і нашу вдячність друзі! Ми раді що змогли допомогти ще одній дитині і обов‘язково будемо стежити за долею дівчинки.