Зібрали:

2024 рік: 1 097 740 ₴
13 років: 57 433 583 ₴

Залізний характер

ЗІБРАНО 112 050 гривень. ІМПЛАНТАТ СПЛАЧЕНО. ПРООПЕРОВАНО.

107 900 гривень зібрано на сайті Dobro.ua, в проекті - Місія вирівнювання.

Ангеліну Чернишеву врятує операція на хребті.

Ангеліні Чернишевої з міста Ізюм 18 років. У дівчинки найважча ступінь викривлення - 4-а. За останній рік хребет зігнувся дугою до 50 градусів. Дівчинці важко дихати і ходити, біль не відпускає навіть вночі. Випрямити спину Ангеліні допоможе тільки складна операція - установка на хребет металевої конструкції. Операцію проведуть за держрахунок, але оплатити дорогу металоконструкцію мама дівчинки повинна сама. Зібрати потрібну суму їй не під силу.

Ангеліна навчається на першому курсі Донецького національного медичного університету і давно не вірить в чудеса і Діда Мороза.

- Десять років, щоб випрямити спину, я носила корекційні корсети, займалася плаванням і лікувальною фізкультурою, ходила на масажі і реабілітації, - розповідає Ангеліна. - Але дива не сталося. Навпаки, зріс горб. І з цим треба якось жити.

Проблеми зі здоров’ям Ангеліни почалися з раннього дитинства. Спочатку було Х-подібне викривлення ніжок: до 6 років дівчинка носила тутора (ортопедичний апарат, який забезпечує практично повну фіксацію частини ноги, виключаючи рухи в суглобі - Уфонд), ортези та ортопедичні стельки.

- Так, дитинство Алечка, було не простим, - згадує Наталя, мама дівчинки. - Через супутні захворювання, таки як: кардіоміопатія, кривошия, дискінезія жовчовивідних шляхів і гідроцефалія, все своє дитинство Ангеліна провела на лікарняних ліжках. Завдяки її залізному характеру і неймовірному терпінню, всі ці хвороби нам вдалося подолати.

В 9 років, Ангеліна з мамою Наталею поїхали на планове обстеження до ортопеда.

- Я навіть не думала, що у доньки може бути щось ще більш серйозне з захворювань, - розповідає Наталя.

- Звичайна справа, - заспокоїв Наталію ортопед, оглянувши спину дівчинки. - Це сколіоз. Напевно, сидиш на уроках неправильно, вдома за комп’ютером сутулішся.

«Сиджу як всі», - сказала тоді Ангеліна. - Тільки ні в кого з дітей спина не болить, а у мене дуже-дуже.

Лікар рекомендував дівчинці басейн, лікувальну фізкультуру і масаж. За його словами, все це обов’язково повинно допомогти.

Почалися курси масажів, ЛФК, електрофорезу, лікування в санаторіях. Після масажу і вправ Аня відчувала деяке полегшення, біль відступала, але ненадовго. Спати на спині було абсолютно неможливо. А в 2014 році, Ангеліна отримала інвалідність по сколіозу, так як лікування виявилося неефективним, і був встановлений діагноз - S-подібний ідіопатичний сколіоз 3 ступеня.

- Ми відразу ж почали носити корсет Шено, - каже Наталя. - Дочка спала в корсеті, ходила в школу, знаходилася вдома. Якщо врахувати, що це пластикова конструкція, в якій дитина ходила постійно, це були і глузування з боку інших дітей, і біль, і сльози. Але, на жаль, це не принесло очікуваних результатів. - Було зроблено все можливе, щоб уникнути операції, враховуючи її травматичність і небезпеку.У січні 2020 роки мама Ангеліни звернулася за консультацією в Університетську клініку Харківського національного медичного університету. Дівчинку оглянув завідуючий відділенням ортопедії і травматології Дмитро Петренко і поставив діагноз: правобічний грудної ідіопатичний сколіоз 4-ого ступеня. Доктор сказав, що Ангеліні допоможе тільки операція.

- Якщо її не зробити, викривлення буде прогресувати, - попередив він. - Деформація привела вже до порушення функцій внутрішніх органів. Серце працює з перебоями, від здавлювання і зміщення органів відмічається деформація грудної клітки з порушенням функції зовнішнього дихання.

Операцію Ангеліні проведуть за допомогою спеціальної металоконструкцій, якою дівчинці зміцнять хребет, її потрібно буде сплатити. Справа в тому, що держквоти не покривають витрат на дорогу металоконструкцію тієї моделі, яка потрібна Ангеліні. А для сім’ї дівчинки, це астрономічна сума.

- На жаль, я не маю коштів, які потрібні на операцію моєї доньки, - каже Наталя. - Батько Ангеліни, з яким я перебувала раніше в законному шлюбі був позбавлений з 2005 року батьківських прав і є злісним неплатником аліментів. Тому я можу розраховувати тільки на себе, виховуючи двох дітей.

Дівчинка зізналася, що дуже боїться операції, але ще більше її лякає перспектива опинитися в інвалідному візку.

- Ми з моєю дівчинкою готові все це пройти. - У Ангеліни є мрія - стати лікарем. Завдяки своїм старанням, зусиллям, донька успішно закінчила школу і поступила на бюджет в Донецький національний медичний університет. - Я хочу, щоб мрія моєї донечки здійснилася. А ще більше я хочу, щоб вона жила. Я дуже боюся її втратити. Для будь-яких батьків це найбільший страх у житті. Саме тому я і звертаюся до всіх за допомогою. Якщо не встигнути зробити операцію вчасно, можуть наступити незворотні наслідки, і я можу просто її втратити.

У дитинстві, Ангеліна багато і довго розмірковувала «Ким хоче стати». Але в один з таких моментів, дівчинка розплакалася і вирвала аркуш із зошита. А потім на новій сторінці написала всього три слова: «Хочу бути здоровою».

Автор Роман Бєценко
Фото з особистого архіву родини

Завідуючий відділенням ортопедії і травматології НУМК «Університетська клініка» Харківського національного медичного університету Дмитро Петренко (м.Харків): «Ангеліна звернулася до нас з однією з найважчих форм сколіозу, які розвиваються в ранньому віці і швидко прогресують, викликаючи ще в підлітковому періоді важкі порушення роботи легенів і серця, а також здавлювання спинного мозку. Щоб виправити викривлення нам доведеться зробити дві операції: одну підготовчу через розріз грудної клітини для збільшення рухливості хребта, і потім вже безпосередньо установку імплантату, за допомогою якого виправимо хребет. Вже на наступний день дитина почне вставати, а через місяць повернеться до інституту. Така операція не тільки позбавить дівчинку від інвалідності та продовжить її життя, але також, дозволить Ангеліні вести таке життя як і всі її однолітки».

Постачальник металевої конструкції-імпланта виставив рахунок на 112 050 гривень.

Дорогі друзі! Якщо ви вирішите допомогти Ангеліні Чернишевої, нехай вас не бентежить ціна порятунку. Будь-яке ваше пожертвування буде з вдячністю прийнято. Допомогти можна, відправивши SMS зі словом ДОБРО на номер ####. Вартість SMS-повідомлень 9 грн. Можна відправити пожертвування банківським переказом в Уфонд. Всі необхідні реквізити є в Фонді. Можна скористатися і нашою системою електронних платежів, зробивши пожертвування з кредитної картки або електронною готівкою, в тому числі і з-за кордону. А також на сайті Української біржі благодійності, в проекті – Місія вирівнювання.

Відгукнулись (взяли реквізити): 93 людини
Допомогли: 93 людини
Зібрано: 112 050 грн

18.12.2020
Ангеліна Чернишева успішно прооперована в Університетській клініці Харківського національного інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка. Дівчинці проведена корекція викривлення хребта за допомогою імплантату, який дозволив повністю виправити деформацію хребта. Після реабілітаційного періоду, Ангеліна повернеться до свого нормального життя, буде вчитися і радіти життю.

Через рік ніхто навіть не побачить, що у дівчинки була операція. Постійні болі й муки в минулому! Ангеліна почне нове життя, без болю в спині і з надією на майбутнє.
Наталя, мама Ангеліни, дякує читачам і партнерам Уфонду за допомогу і порятунок життя її доньки! Прийміть і нашу вдячність друзі! Ми раді що змогли допомогти ще одній дитині і обов’язково будемо стежити за долею дівчинки.