Зібрали:

2024 рік: 1 097 740 ₴
13 років: 57 433 583 ₴

З прямою спиною

ЗІБРАНО 122 050 гривень. Компанія Агропромінжинірінг та читачі Уфонду внесли 122 050 гривень. МЕТАЛОКОНСТРУКЦІЮ ОПЛАЧЕНО. ПРООПЕРОВАНО.

Софії Аношко необхідно випрямити хребет.

Тринадцятирічна Софія живе з мамою та старшим братом в селі Новожитлівка, Дніпропетровської області. У дівчинки ідіопатичний правобічний грудний сколіоз 4-го ступеня, з кожним днем їй все важче рухатися. Допомогти Софії можуть харківські хірурги-ортопеди, які проведуть оперативне втручання з приводу корекції сколіотичної деформації хребта за допомогою титанової конструкції-імплантату. Операцію потрібно зробити терміново, але держава її не оплачує. Необхідна наша допомога – мама Софії сама з оплатою не впорається.


У невисокої та стрункої Софії довга і велика футболка, щоб прикривати спину. Вона спеціально її носить, щоб чужі люди не звертали уваги на праву лопатку, що випирає і не задавали зайвих запитань. Не дивлячись на сильний характер, енергійність та відкритість, дівчинка не любить говорити про свою хворобу і дуже переживає через викривленя спини.

– Мені подобається активне життя, – каже Софія, коли ми з нею знайомимось. – Колись я приходила зі школи і відразу бігла на спортивні секції. Жила, можна сказати, спортом й танцями, багато спілкувалася з друзями. А зараз частіше доводиться бути однією, і це важкувато. Хочеться, щоб все було як раніше.

«Як раніше» означає багато руху, спілкування, танців. «Як раніше» означає жити без жорсткого корсета. «Як раніше» – це пряма спина та легке дихання, багато фізичних сил.

До 11 років Софія не скаржилася на здоров‘я, розповідає її мама Ольга. Вела активний спосіб життя, відвідувала танцювальну школу, шкільні гуртки, займалася спортом.

– Єдине, що турбувало доньку, коли вона почала багато займатися, – поява задишки, – каже Ольга.

У жовтні 2019 року, Ольга почала звертати увагу на зміни в поставі доньки. Деформація наростала буквально на очах. Почалася сильна втома, з‘явилися сильні болі в спині. У лікарні, куди сім‘я Аношко відразу ж звернулася, Софії зробили рентген.– Ми очманіли: виявилося, у доньки грудопоперековий сколіоз 3-го ступеня, хребет у вигляді англійської літери S, – згадує Ольга.

Ортопед прописав масаж, басейн, лікувальну фізкультуру та фізіотерапію. Всі танці і спорт довелося кинути - лікарі дозволили залишити тільки заняття, де немає навантаження на спину. Довелося надіти жорсткий корсет Шено і носити його 24 години.

– Корсет Софія в перший рік після постановки діагнозу практично не знімала, спала в ньому – у неї навіть гематоми по тілу пішли, – розповідає Ольга.

Однак консервативне лікування не допомогло – навпаки, стан дівчинки погіршився: сколіоз не тільки не зупиняється, він досяг вже 4-го ступеня. Зараз Софії важко довго сидіти – затікає спина. Прогулянка стає випробуванням – дівчинка набагато швидше, ніж раніше, втомлюється від ходьби.

У липні 2021 року Аношко звернулися за консультацією до Центру матері та дитини ім. професора Руднєва, в відділення ортопедії. Там їм порекомендували звернутися в Університетську клініку Харківського національного медичного університету. Після повного обстеження хірурга-ортопеда, Софії встановили діагноз - ідіопатичний правобічний грудний сколіоз 4 стадії, і рекомендували проведення термінової операції.

Оперативне втручання з приводу корекції сколіотичної деформації хребта, хірурги проведуть за допомогою жорсткої металоконструкції-імпланта. Лікарі пообіцяли Софії, що операція буде щадною, її зроблять за новою технологією, яка дозволить зберегти гнучкість хребта.

Софія знає, що їй чекає двоетапна операція: спочатку підготовча на грудному відділі, а потім - сама установка імплантату. Знає, що потрібно непроста реабілітація і доведеться на якийсь час забути про всі активності та навантаження. Однак вона готова.

– Я вже досить доросла, щоб усвідомити важливість і необхідність такого лікування, – каже дівчинка. – Розумію, що без операції мені буде тільки гірше.

Зараз Софія щосили подумки малює собі життя після одужання. Вона натхненно розповідає про своє здорове майбутнє, де вона обов‘язково стане лікарем:

– Мрію, як буду жити, як буду з прямою спиною допомагати іншим людям, лікувати їх! Мрію стати лікарем, який буде рятувати життя людей.

Ми допоможемо, і нехай у Софії все вийде.

Автор Роман Бєценко
Фото з особистого архіву родини

Завідуючий відділенням ортопедії та травматології НУМК «Університетська клініка» Харківського національного медичного університету Дмитро Петренко (м.Харків):
«Деформація у Софії швидко прогресує, це може привести до розвитку неврологічних ускладнень, серцево судинної та легеневої недостатності. Щоб виправити викривлення нам доведеться зробити дві операції: одну підготовчу через розріз грудної клітини для збільшення рухливості хребта, і потім вже безпосередньо установку імплантату, за допомогою якого виправимо хребет. Вже на другий день дитина почне вставати, а через місяць повернеться в школу. Така операція не тільки позбавить дівчинку від інвалідності та продовжить її життя».

Вартість металевої конструкції-імплантату 122 050 гривень.

Дорогі друзі! Якщо ви вирішите допомогти Софії Аношко, нехай вас не бентежить ціна порятунку. Будь-яке ваше пожертвування буде з вдячністю прийнято. Гроші можна перерахувати, відправивши SMS зі словом ДОБРО на номер ####. Вартість SMS-повідомлень 9 гривень. Можна відправити пожертвування банківським переказом в Уфонд. Всі необхідні реквізити є в фонді і на сайті. Можна скористатися нашою системою електронних платежів, зробивши пожертвування з банківської карти або електронною готівкою, в тому числі і з-за кордону. А також, перерахувати допомогу Софії за допомогою пірінгової платіжної системи, перевівши біткоіни на гаманець Фонду: 1UFondJDKbYMgVhWsyijyvJoWEGWPggNp.

Відгукнулися (взяли реквізити): 1 компанія і 4 людини
Допомогли: 1 компанія і 4 людини
Зібрано: 122 050 грн

21.04.2022
Софія Аношко успішно прооперована в Центрі матері та дитини ім. професора Руднєва. Дівчинка перенесла велику операцію на хребті яка дозволили практично повністю виправити сколіоз. На наступний день після установки імплантату вона почала ходити і на 6 добу виписана додому. Через пару тижнів вона зможе повернутись до звичайного життя. Постійні болі і страждання позаду. Хвороба відступила, Софія буде вчиться, поступить до інституту і здійснить свої мрії.
Рідні Софії, дякують компанії Агропромінжинірінг та читачам Уфонду за допомогу і порятунок життя їх доньки! Прийміть і нашу вдячність друзі! Ми раді що змогли допомогти ще одній дитині і обов‘язково будемо стежити за долею дівчинки.