Зібрали:

2024 рік: 689 114 ₴
13 років: 57 024 957 ₴

Крихка сильна дівчинка


ОПЕРАЦІЮ СКАСОВАНО.

Дорогі друзі!
За словами лікаря Саші, головного спеціаліста відділення дитячої ортопедії Інституту патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка АМН України, Пашенко Андрія Віталійовича, передопераційні обстеження та аналізи, показали, що стан хребта Саші погіршився, кут викривлення став більше, майже на 30 градусів. Через основний діагноз (недосконалий остеогенез) ризики оперативного втручання щодо виправлення сколіозу невиправдано високі. Надійно закріпити конструкцію на хребет Саші, не представляється можливим. Велика ймовірність, що гвинти вилетять з кісткової тканини дівчинки, і триматися не будуть, що дуже небезпечно. Лікар побоюється за благополучний результат операції та життя Саші. На даний момент, ми чекаємо офіційний висновок під підписом та печаткою від лікуючого лікаря по ситуації з Сашою.

Якщо не буде ваших заперечень, зібрані кошти нашими читачами та партнерами для Саші Олійник, будуть перераховані на лікування інших підопічних Уфонду в рамках програм Фонду.


ЗІБРАНО 154 084 гривень. МЕТАЛОКОНСТРУКЦІЯ-ІМПЛАНТАТ СПЛАЧЕНО.

Компанія Raremic Holdings Ltd в особі Бакуліна Миколи Євгеновича внесли 95 962 гривень.

Компанія Агро3 внесла 25 000 гривень.

Шістнадцятирічну Сашу врятує операція на хребті.

Саша Олійник з бабусею і дідусем переселенці з Донецької області, живуть в Дніпрі. У дівчинки «недосконалий остеогенез» - вроджена ламкість кісток, діагноз їй поставили ще в пологовому будинку. Переломів, що вже сталися у Саші, вистачило б на кілька життів. Після багаторічного лікування і декількох операцій Саша змогла ходити. Але на тлі, рідкісного генетичного захворювання, у дівчинки розвинувся важкий сколіоз 4-го ступеня, виріс горб. Деформація дуже сильна, виправити можна тільки хірургічним шляхом в два етапи і однією металоконструкцією, яка коштує дуже дорого.

Через чотири місяці Олександрі буде 17 років. Але виглядає вона як семирічна дитина, яка залізла у візок.

– Вік Саші видають її очі та волосся, – зітхає її бабуся Галина Віталіївна. – Тіло дитяче, а вираз очей такий, ніби їй вже 100 років. І волосся - красиве довге волосся. Більше сорока переломів, три операції під наркозом, місяці під крапельницями або в гіпсі - не кожен дорослий витримає. А онука так 16 років живе. Втомилася тільки дуже...

Саша народилася з рідкісним, спадковим захворюванням. Лікарі відразу поставили діагноз «недосконалий остеогенез»: «У дитини всі кісточки тендітні, як скло, це генетичне захворювання. Воно не лікується». Переломи у дитини траплялися дуже часто. Лікування місцевих лікарів ніяк не допомагало. Найчастіше у Саші ламалися стегна. Майже дев’ять років, дівчинка не стояла і не ходила.

– Таких дітей як Саша, називають «кришталевими» або «крихкими», – каже Галина Віталіївна. – Але це тільки за діагнозом. Вона дуже сильна дівчинка. Проживши трохи на цьому світі, вона встигла дуже багато випробувати. Не впоравшись з труднощами її залишила мама. Військові дії поруч з будинком, поїздка в невідомість під пострілами. Нова школа, чужа квартира, відсутність грошей. Безрезультативне лікування тривалий час. Але Сашенька все це винесла гідно.

Останньою надією для дівчинки став харківський Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка, куди Сашу взяли на лікування і провели кілька складних операцій.

– Саме після операцій в Харкові, сталося диво, – згадує Галина Віталіївна. – Онука раптом встала з крісла і закричала: «Я стою!». Я плакала від радості. Дев’ять років сидіння на візку позаду, тепер Сашенька навчиться ходити заново і пізнавати світ з іншого ракурсу. Але черговий перелом зірвав усі плани.
У 2015 році у Саші трапився черговий перелом, після якого, вона довго відновлювалася, і за цей час, у неї дуже деформувався хребет. На той момент, через слабкість кісток, лікар вирішив, що оперувати дитину небезпечно - кістки не впораються з навантаженням. Викривлення намагалися поправити носінням жорсткого корсета, але нічого не вийшло. Деформація прогресувала дуже сильно, в результаті виправити викривлення хребта можна тільки хірургічним шляхом.

– Це будуть дві операції, майже поспіль, – зітхаючи, каже Галина Віталіївна. – Тільки на одну конструкцію, нам потрібно зібрати понад 100 тисяч гривень. А ще потрібні медикаменти на дві операції і після операцій. Ми намагаємось збирати як можемо. Працює один дідусь, я встигла заробити пенсію за вислугою років. Живемо в чужому місті на орендованій квартирі. А час спливає...

Вже зараз Саші важко ходити і дихати. Але, незважаючи на це, дівчинка дуже активна, любить спілкування, подорожі, танці. Читає багато книг й пише свої історії. Встигає вчиться на відмінно, маючи вже десятки грамот і нагород з відзнакою.

– Сашенька дуже світла людина, – каже Галина Віталіївна. – Тільки ось хвороба забрала в неї майже все: мати, безтурботне дитинство, будинок, друзів, дитячі табори, навчання в школі, гірські походи, – зітхає Галина Віталіївна. – Залишилися тільки бабуся, дідусь та мрії. Мрія стояти на ногах, мрія йти вперед, і мрія бути - здоровою! І я розумію, що треба Саші допомогти, і що знайдуться небайдужі люди, які допоможуть зробити її мрії реальністю.

Автор Роман Бєценко
Фото з особистого архіву

Лікар відділення дитячої ортопедії Інституту патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка АМН України, асистент кафедри травматології та ортопедії Харківської медичної академії післядипломної освіти Пашенко Андрій Віталійович: «У Саші важка спадкова патологія - недосконалий остеогенез, на тлі якого розвивається злоякісно прогресуюча ськоліотична деформація хребта. Вже відзначений високий ризик неврологічних ускладнень і серцево-легеневої недостатності. Допомогти дівчинці може тільки операція - корекція деформації хребта та його фіксація в правильному положенні за допомогою спеціальної металоконструкції. Операція дозволить зупинити прогресування захворювання, допоможе уникнути важких ускладнень, усунути больовий синдром. Після періоду адаптації якість життя дівчинки значно поліпшиться».

Постачальник металевої конструкції-імпланта виставив рахунок на 154 084 гривень.

Дорогі друзі! Якщо ви вирішите допомогти Саші Олійник, нехай вас не бентежить ціна порятунку. Будь-яке ваше пожертвування буде з вдячністю прийнято. Допомогти можна, відправивши SMS зі словом ДОБРО на номер ####. Вартість SMS-повідомлень 9 грн. Можна відправити пожертвування банківським переказом в Уфонд. Всі необхідні реквізити є в Фонді. Можна скористатися і нашою системою електронних платежів, зробивши пожертвування з кредитної картки або електронною готівкою, в тому числі і з-за кордону.

Відгукнулися (взяли реквізити): 26 чоловік та дві компанії
Допомогли: 26 чоловік та дві компанії
Зібрано: 154 084 грн