Зібрали:

2024 рік: 1 097 740 ₴
13 років: 57 433 583 ₴

Лері боляче

ЗІБРАНО 112 050 гривень. Металеву конструкцію-імплантат оплачено. ПРООПЕРОВАНО.

Тринадцятирічну дівчинку врятує операція на хребті.

Лера Переверзева живе з мамою і молодшою сестрою в місті Дніпро. У дівчинки важкий сколіоз: справа на спині утворився горб, зліва - западина, органи грудної клітини стискаються. Лері важко дихати, почалися болі в серці. Через постійні болі дівчинка не може гуляти з друзями, і змушена була перевестися на часткове домашнє навчання. Деформація хребта прогресує, кут викривлення становить майже 50 градусів і продовжує збільшуватися. Якщо найближчим часом не зробити операцію, Лері загрожує повна нерухомість та інвалідність.


Про свій горб, про те, що праве плече нижче лівого, про те, що до ступней руками не дотягнутися, Лера не говорить ніколи. Підходить до дзеркала, мовчки дивиться на себе і відходить так, ніби думає, чому їй так не пощастило, не знаходить відповідь, і відходить.

– Лера народилася на світ здоровою дитиною. До восьми років, дочка росла в повноцінній сім’ї, у неї було щасливе дитинство, – розповідає Яна, мама дівчинки. – Але в 2015 році, я розвилася з чоловіком, і з тих пір, він участі в житті дітей не приймає взагалі, а я виховую двох дочок одна - Леру 13 років і Єву 5 років.

Розвивалася дівчинка за віком: вчасно сіла, встала і ходити почала рано. Після всіх медичних оглядів перед садочком і школою, в лікарні Лері давали довідку, що дитина здорова. І тільки коли дівчинці було 11 років, на огляді в місцевій поліклініці лікар помітила у неї невелике викривлення хребта.

– Я ніколи нічого такого не помічала, і навіть подумати не могла, що таке може бути. Адже донька зростала активною, з п’яти років ходить у басейн, і будь-яких відхилень фізичних ніколи не було, – згадує Яна.Так, у 11 років, в медичній довідці Лери, з’явився запис - сколіоз 3 ступеня. Дівчинці прописали масаж, фізіотерапію, басейн і носіння корсета Шено, який Яна замовила в Харкові. Лера носила його постійно. Але як виявилося він їй не допомагав. Спина Лери більш помітно викривлялася, з’явився горбик з одного боку.

У 2019 році стан Лери погіршився, дівчинка почала відчувати сильні болі в спині, ногах, важке дихання, порушення роботи серцевої системи.

– У липні 2019 року, ми звернулися у Дніпропетровський спеціалізований клінічний медичний центр матері та дитини імені М.Ф. Руднєва. Лікарі сказали, що викривлення стрімко прогресує і вже досягло четвертого ступеня, комбінованої форми, допомогти може тільки операція.

– Я бачу, як донька страждає. Яку біль відчуває. Моє серце розривається від горя. Адже Лера позбавлена можливості жити повноцінним, активним життям і бути такою ж щасливою, як і її однолітки. Через хворобу, вона не може довго кататися на велосипеді і гуляти з друзями, займатися спортом і сидіти на уроках у школі.

Проблема в тому, що операція, яка може врятувати дівчинку, і металоконструкція для фіксації хребта коштують величезних грошей, яких немає у мами дівчинки. А чекати, часу вже немає. Сколіоз активно прогресує, і, якщо не виправити його, він повністю скалічить Леру і призведе до інвалідності. Майбутнє Лери залежить тільки від нас.

Нехай їй нарешті пощастить. Горба не буде. Лера підійде до дзеркала і буде стояти перед дзеркалом прямо. І плечі будуть на одній висоті. І можна буде нагнутися, і торкнутися пальцями кросівок. І ніякої задишки і болю...

Авто Роман Бєценко
Фото Яна Лут

Завідуючий відділенням ортопедії і травматології НУМК «Університетська клініка» Харківського національного медичного університету Дмитро Петренко (м.Харків): «До нас звернулася дівчинка з швидко прогресуючою деформацією хребта. Якщо найближчим часом не зробити операцію, то сколіоз призведе дитину до інвалідності. Корекція викривлення дозволить не тільки поліпшити зовнішній вигляд дитини, підняти її якість життя, але і позбавить від розвитку серцево-легеневої недостатності, яка розвивається при прогресуванні сколіозу».

Постачальник металевої конструкції-імпланта виставив рахунок на 112 050 гривень.

Дорогі друзі! Якщо ви вирішите допомогти Лері Переверзевой, нехай вас не бентежить ціна порятунку. Будь-яке ваше пожертвування буде з вдячністю прийнято. Допомогти можна, відправивши
SMS зі словом ДОБРО на номер ####. Вартість SMS-повідомлень 9 грн. Можна відправити пожертвування банківським переказом в Уфонд. Всі необхідні реквізити є в Фонді. Можна скористатися і нашою системою електронних платежів, зробивши пожертвування з кредитної картки або електронною готівкою, в тому числі і з-за кордону.

Відгукнулись (взяли реквізити): 72 людини
Допомогли:
72 людини
Зібрано:
112 050 грн

19.02.2020
Лера Переверзева успішно прооперована в Університетській клініці Харківського національного інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка.
Завдяки ранньому виявленню деформації хребта і вчасно проведеної операції, яка практично повністю виправила сколіоз, дівчинці вдалося уникнути прогресування хвороби що призводить до порушення функції спинного мозку, легенів і серця.
У понеділок,
Леру випишуть додому. Через пару тижнів, після реабілітації, дівчинка зможе піти в школу. Постійні болі і муки позаду. Лера почне нове життя, без болю в спині і з надією на майбутнє. Буде вчиться та поступить до інституту.
Яна, мама Лери, дякує читачам та партнерам Уфонду за допомогу і порятунок життя її доньки! Прийміть і нашу вдячність друзі! Ми раді що змогли допомогти ще одній дитині і обов‘язково будемо стежити за долею дівчинки.