Зібрали:

2024 рік: 1 097 740 ₴
13 років: 57 433 583 ₴

Не солодке дитинство

ЗІБРАНО 61 580 гривень. Читачі та партнери фонду внесли 61 580 гривень. ІНСУЛІНОВА ПОМПА СПЛАЧЕНА та ПЕРЕДАНА.

Віртуальний бар "У дяді Аліка" вніс 13 300 гривень.

Дімі Корнієнко необхідне дороге обладнання – інсулінова помпа.

Складне захворювання хлопчика з Києва змінило життя його сім’ї дуже різко. За короткий час здоровий та активний малюк перетворився на дитину з інвалідністю. У 10 місяців Дімі діагностували – цукровий діабет 1-го типу.

Хлопчик відчув себе погано і потрапив до реанімації. Там мама – Єлизавета – дізналася, що діабет тепер буде їхнім довічним супутником.

Майже рік родина Корнієнко навчається жити в особливому режимі: цілодобовий моніторинг показання глюкози в крові, підрахунок хлібних одиниць, ін’єкції інсуліну. Мама змушена постійно знаходитися поряд із сином. Дитина через вік не може самостійно контролювати свій стан. Вирішення проблеми для таких дітей є – використання інсулінової помпи, яка подає інсулін в організм автоматично. Така терапія значно полегшує реалії дитини з діабетом та дає можливість жити повноцінним життям. Але коштує вона чималих грошей. За допомогою у придбанні для свого сина інсулінової помпи та необхідних комплектуючих батьки Діми звернулися до Уфонду.

Про те, що з Дімою щось не так, мама зрозуміла не одразу. Спочатку звернула увагу на млявість. Далі приєдналися слабкість та блювання. Мама гадала, що це вірус. Але важке дихання особливо насторожувало, вирішено було викликати швидку.

– Дімі було 10 місяців, коли ми опинились у реанімації, – згадує Єлизавета. – Стан дитини медики визначили, як середнього ступеня тяжкості, його одразу доставили до реанімації, було діагностовано діабетичний кетоацидоз. У реанімації він провів 4 дні. За результатами аналізів було визначено високі показники цукру в крові – 32 ммоль/л, ще й виявилася коронавірусна інфекція. З реанімації сина перевели у відділення ендокринології, нас почали готувати та навчати як жити, харчуватися та вести інсулінову терапію дитині з діабетом 1-го типу.

Режим харчування та фізичної активності сина постійно контролює мама. Пояснює і навчає, коли, що й скільки можна їсти, коли потрібно зробити укол. Але Діма ще зовсім маленький і багато чого не розуміє. Нині він повністю залежить від мами. Єлизавета намагається постійно контролювати його показники крові та відстежувати зміни потреби в інсуліні. Ситуація посилюється ще й тим, що Діма сам не відчуває, коли його стан наближається до гіпоглікемії (низького рівня цукру). Це небезпечно, тому що будь-якої миті може настати стан гіпокоми, а це вже пряма загроза життю дитини.
Альтернатива уколам та постійному контролю – інсулінова помпа.

Цей невеликий пристрій дитина носить із собою, за його допомогою в організм автоматично і безперервно подається інсулін за заздалегідь запрограмованими індивідуальними налаштуваннями. Така терапія має безліч переваг. Головне з них те, що людина отримує більше свободи у повсякденному житті.

– Щоб менше колоти руки та живіт протягом дня, Дімі дуже потрібний цей пристрій, з усіма витратними матеріалами, для полегшення життя дитині. Але помпа дуже дорога для нас, оскільки я в декреті, а тато Діми тимчасово без роботи. Зараз синочку 1 рік і 9 місяців, наступного року ми хочемо піти в садок, але колоти інсулін бігаючи з майбутньої роботи, буде не найкраще рішення, тому й потрібна установка помпи. Синові буде легше гуляти, проводити день з іншими дітьми, та й надалі, з дорослішанням, Дімі буде простіше жити з помпою, – розповідає Єлизавета.

Разом ми допоможемо Дімі, чи не так?!

Автор Роман Бєценко
Фото Ганна Загорська

Завідувачка відділення ендокринології клініки ОХМАТДИТ Наталія Погодаєва (Київ): «Дмитро хворіє на цукровий діабет майже рік. Перебіг діабету у хлопчика нестабільний, зі схильністю до тяжких гіпоглікемічних станів. Отримує замісну терапію інсуліном, який підшкірно вводиться за допомогою шприц ручок до 6 разів на добу. Діма потребує помпової інсулінотерапії. Це єдина можливість компенсувати захворювання у дитини, яка росте».

Постачальник інсулінової помпи виставив рахунок на 61 580 гривень.

Дорогі друзі! Якщо ви вирішите допомогти Дімі Корнієнко, нехай вас не бентежить ціна порятунку. Будь-яке ваше пожертвування буде з вдячністю прийнято. Гроші можна перерахувати, відправивши SMS зі словом ДОБРО на номер ####. Вартість SMS-повідомлень 9 гривень. Можна відправити пожертвування банківським переказом в Уфонд. Всі необхідні реквізити є в фонді і на сайті. Можна скористатися нашою системою електронних платежів, зробивши пожертвування з банківської карти або електронною готівкою, в тому числі і з-за кордону. А також, перерахувати допомогу Дімі за допомогою пірінгової платіжної системи, перевівши біткоіни на гаманець Фонду: 1UFondJDKbYMgVhWsyijyvJoWEGWPggNp.

03.10.2022
Дмитру Корнієнко сплатили та
передали інсулінову помпу. Найближчим часом, вона буде встановлена хлопчику в віділенні ендокрінології Охматдиту. Це стало можливим завдяки партнерам та читачам Уфонду, які оплатила помпу для Діми. Завдяки системному введенню інсуліну за допомогою інсулінової помпи, стан хлопчика стабілізується, покращиться глікемічний контроль і відбудеться повне забезпечення фізіологічного пубертату.
Батьки Діми, дякують партнерам Уфонда за допомогу. Прийміть і нашу вдячність друзі! Ми обов‘язково будемо стежити за долею хлопчика.