Зібрали:

2023 рік: 4 037 314 ₴
13 років: 56 195 227 ₴

Опора для Андрія

ЗІБРАНО 122 050 гривень. Металоконструкцію-імплантат оплачено. ПРООПЕРОВАНО.

Андрія Щеннікова врятує операція на хребті.

Андрію 16 років, він живе у Мелітополі з батьками. У хлопця прогресує викривлення хребта, сколіоз вже досяг найтяжчого, 4-го ступеня. Серце і легені здавлюються, Андрієві важко вдихнути на повні груди, він страждає від болю в спині, останнім часом почастішали напади мігрені і запаморочення, аж до непритомних станів. Позбавити Андрія мук допоможе операція – встановлення спеціальної металоконструкції-імпланту, яка зафіксує хребет у правильному положенні. Але коштує така конструкція понад 120 тисяч гривень. Для батьків хлопчика сума непідйомна. Всі домашні заощадження витрачені на тривале лікування, в надії уникнути операції.

Андрій живе з батьками у місті Мелітополь, на півдні Запорізької області. Як каже мама, Андрій дуже цілеспрямована та розумна дитина. Скромний, завжди прийде на допомогу друзям, сусідам, любить збирати комп’ютери, ремонтувати з друзями мотоцикли та машини. Улюблені заняття найбільше допомагають йому відволіктися від болю в спині. Андрій дуже розумний та цілеспрямований хлопець, з сильним характером та однією великою мрією – бути здоровим. Тільки мрія ця, скоріше батьків Андрія, а для нього це – мета.

Хлопчик дуже любить робити все своїми руками, тому, його найбільша мрія, після школи вступити до технічного університету та вивчитися на інженера-механіка, аби займатися улюбленою справою.

– Андрій був із раннього віку хворобливою дитиною, – згадує Олена, мама хлопчика. – У нього були затримки дихання, коли він плакав. Часто й тяжко хворів на різного роду вірусні захворювання. Але все це він переріс і був цілком звичайною дитиною. Займався гімнастикою, боксом, боротьбою. Але з маленьких років у нього знаходили сколіотичну поставу.

Батьки регулярно відвідували лікарів, неодноразово були як у хірургів, так і в ортопедів. Лікарі давали направлення на масажі, ЛФК і говорили, що якщо сколіоз прогресуватиме, хлопчик не зможе ходити. І тоді мрії Андрія не збудуться.

– Ми все робили, як казали лікарі. Вони ж лікарі. Ми їм вірили. Ситуація не ставала гіршою, спина візуально була рівною, – каже мама Андрія. – Ми цьому були раді. І не переживали. Якоїсь миті, знаєте, як це буває, коли всі йдуть на літні канікули, а хлопчики потім приходять на голову вище, ніж було до канікул. Ось і Андрій виріс за 3 місяці на 15 см, але м’язи були до такого не готові. Хребет вони не утримали. Після цього, нерівна постава перетворилася на викривлення хребта, і це стало помітно неозброєним поглядом. І знову – лікарі.

Мелітополь, Запоріжжя, Харків та Львів. Фахівці скрізь надавали різні рекомендації батькам Андрія. Хтось із них казав, що масажу та гімнастики буде достатньо. Інші радили одягнути корсет. Треті, були категорично проти корсету, казали, що його носіння зробить ще гірше. Поки організм росте, можна впоратися без нього. Батьки хлопчика просто не знали, що робити. Схоже, як і самі лікарі…

– Не розуміючи, яких заходів треба було вживати, ми почали активно займатися масажами та лікувальною гімнастикою, – каже Олена. – І моментами навіть ставало краще. Принаймні візуально. Але це ненадовго. Згодом дитині ставало складно сидіти, легше було лежати. Довгі прогулянки давалися нелегко. Здавалося, що ми тупцюємо на місці.

Після чергового стрибка росту, викривлення збільшилося ще більше. У Андрія з’явився горб на спині. А лікарі, як і раніше, не могли дійти єдиної думки з приводу корсету. Ситуація зі спиною продовжувала погіршуватися і відображатися загалом на здоров’я Андрія.
– Мені стало важко дихати, – каже Андрій, тримаючи в руці вимірювач напруги. – Довго гуляти та активно рухатися, стало для мене майже неможливим. Якщо раніше, мені було важко довго сидіти, то тепер і в лежачому положенні некомфортно. Стала часто боліти голова, болі в області серця почастішали, а про те, що спина болить тепер постійно, я взагалі мовчу. Навіть улюблені заняття вже не допомагають відволіктися від болю.

Цього року батькам порекомендували звернутися до Університетської клініки Харківського національного медичного університету. Після повного обстеження хірурга-ортопеда, Андрієві встановили діагноз – ідіопатічний правобічний грудний сколіоз 4 ступеня, і сказали, що не яке лікування вже не допоможе, тільки проведення термінової операції.

Хірургічне втручання, яке лікарі збираються провести Андрію, дозволить не тільки зупинити прогресування хвороби хлопчика, а й значно виправити викривлення, усунути косметичний дефект, що благотворно позначиться на функціях всього організму і дозволить дитині вести таке життя, як і всі його однолітки.

– Коли я вперше почув про операцію, у мене полилися сльози, – каже Андрій. – Здавалося б, хлопчики не плачуть, але я справді злякався. Це ж складна багатоступінчаста операція, в мене вставлять металеву конструкцію… То був для мене шок. Але, минув час, я все обдумав й багато чого зрозумів. Так, операція складна і відновлюватися після неї довго, але жити потім буде легше. Я зможу далі займатися улюбленою справою, йти до своєї мрії, з легкістю зможу ремонтувати машини та мотоцикли, мамі допомагати по дому й няньчитися з улюбленими племінниками, без болю та постійних перерв на відпочинок.

Правда ж слова майбутнього чоловіка? Який знайшов у собі сміливість, у якого є мета, є мрія і вона ж є опорою. Нехай Андрієві пощастить. Горба не буде. Болю не буде. І можна буде займатися улюбленою справою. І легені будуть дихати і серце правильно працювати. І життя заграє яскравими фарбами, а ми з вами йому у цьому допоможемо. Правда ж?!

Автор Роман Бєценко
Фото з особистого архіву родини

Завідуючий відділення ортопедії та травматології НУМК «Університетська клініка» Харківського національного медичного університету Дмитро Петренко (м. Харків): «У Андрія ідіопатичний (незрозумілого походження) грудопоперековий сколіоз 4-го ступеня. Останнім часом стан хлопчика сильно погіршився, деформація хребта прогресує, посилився біль у грудях та спині, наростає задишка. Почала прогресувати серцево-легенева недостатність. Потрібно негайно провести хлопчику хірургічне лікування з використанням метало-імплантату. Даний метод є найбільш щадним, що дозволяє зберегти рухливість хребта. Після періоду адаптації та реабілітації, Андрій зможе жити повним життям, забувши про свою недугу».

Вартість металевої конструкції-імплантату 122 050 гривень.

Дорогі друзі! Якщо ви вирішите допомогти
Андрієві Щеннікову, нехай вас не бентежить ціна порятунку. Будь-яке ваше пожертвування буде з вдячністю прийнято. Гроші можна перерахувати, відправивши SMS зі словом ДОБРО на номер ####. Вартість SMS-повідомлень 9 гривень. Можна відправити пожертвування банківським переказом в Уфонд. Всі необхідні реквізити є в фонді і на сайті. Можна скористатися нашою системою електронних платежів, зробивши пожертвування з банківської карти або електронною готівкою, в тому числі і з-за кордону. А також, перерахувати допомогу Андрію за допомогою пірінгової платіжної системи, перевівши біткоіни на гаманець Фонду: 1UFondJDKbYMgVhWsyijyvJoWEGWPggNp.

Відгукнулися (взяли реквізити): 1 людина
Допомогли: 1 людина
Зібрано: 122 050 грн

21.04.2022
Андр
ія Щеннікова успішно прооперовано в Центрі матері та дитини ім. професора Руднєва. Хлопцю проведено коригування викривлення хребта за допомогою імплантату, який дозволив повністю виправити деформацію хребта. Після реабілітаційного періоду, Андрій повернеться до свого нормального життя, буде вчитися та прагнути до мрії. За рік ніхто навіть не побачить, що у хлопчика була операція.
Олена, мама Андрія, дякує партнерам Уфонду за допомогу та порятунок життя сина! Прийміть і нашу вдячність друзі! Ми раді, що разом з Вами, навіть в такий непростий для всіх нас час, змогли допомогти ще одній дитині і обов‘язково слідкуватимемо за долею хлопчика.