Зібрали:

2022 рік: 2 146 324 грн
За 11 років: 50 027 873 грн

Поставити на ноги

ЗІБРАНО 138 672 гривень. Телескопічні стрижні оплачено. ПРООПЕРОВАНО.

131 942 гривень зібрано на сайті Української біржі благодійності, в проекті - Реп Шмеп Йо Кураж Базар 2019.

Таких, як Володя, називають «кришталевими дітьми». Це пов’язано із сильною крихкістю кісток: у дітей із цим захворюванням може бути до десятка переломів за рік, а ламаються кістки постійно, навіть просто при ходінні.

Хлопчик народився повністю здоровим, але із чотирирічного віку почав часто ламати щось: то руку, то стегно. Батьки не могли зрозуміти, чому у сина такі крихкі кістки, та й лікарі переконували – «не треба видумувати собі хворобу». Згодом після численних обстежень медики таки підтвердили у хлопчика рідкісне захворювання - «недосконалий остеогенез».

Володя ріс і навіть пішов у школу, але кістки продовжували ламатись. У другому класі хлопчик вже сидів не за партою, а на інвалідному візку і навчався вдома. Батьки не здавались, але оскільки захворювання – рідкісне, вдома не знайшли спеціалістів, які б могли допомогти хлопчику. Якось батькам порадили поїхати у Харків, в Інститут патології хребта та суглобів імені професора М. І. Ситенка. Там вже у Володі і розпочалось справжнє лікування для укріплення кісток. Спочатку батьки не помічали змін у здоров’ї сина, але кожних чотири місяці із надією продовжували їздити у Харків. Лікування дало своє: із того часу Володя не зламав жодної кістки. Обстеження підтвердили – кістки стали щільнішими та міцнішими. Минулого року хлопчику зробили операцію і встановили у ногу спеціальну металеву пластину. Кошти на операцію збирали по всій області.

Нещодавно, під час чергового візиту у Харків, Володя спробував встати на одну ногу. Він дуже переживав, але це вдалось. Лікарі переконані, що кістки стали міцніші, але щоб повноцінно ходити треба встановити таку ж пластину в іншу ногу. Ця пластина видовжується по мірі того, як росте організм, відповідно, допомагатиме хлопцю протягом багатьох років. Хлопчик зрадів, що його мрія здійсниться: попри важку хворобу у нього є шанси ходити. Єдиною перешкодою для досягнення цієї мрії є відсутність у сім’ї грошей на встановлення металевої пластини.

Зараз Володі – 15. Із допомогою інтернету та електронного листування із викладачами він старанно вивчає право у місцевому коледжі. А ще недавно хлопець почав відвідувати тренажерний зал. Робить вправи для рук та пресу. Він дуже наполегливий і вірить, що навіть незнайомі люди допоможуть йому знову ходити і бігати, як колись у дитинстві.

Автор Ірина Баран

Лікар відділення дитячої ортопедії Інституту патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України, асистент кафедри травматології та ортопедії Харківської медичної академії післядипломної освіти Пашенко Андрій Віталійович: Хірургічне втручання, що планується є черговим і буде проводитись у плановому порядку, після ретельного обстеження пацієнта та підготовки до самого хірургічного втручання. Операція направлена на видалення стрижня лівого стегна, що було встановлено кілька років тому в іншій лікарні та який, на теперішній час, прорізав кістку і знаходиться у м`яких тканинах. Після видалення стрижня буде проведено корекцію (виправлення) деформацій кісток лівого стегна та лівої гомілки. Стегнова кістка буде пересічена в кількох місцях, з метою виправлення її деформації та наступним встановленням у середину індивідуально виготовленого телескопічного стрижня, який дозволить утримувати фрагменти кістки у анатомічно правильному положенні, буде запобігати повторному викривленню кістки, й зменшувати вірогідність переломів на протязі подальшого життя, за рахунок конструктивних особливостей самого стрижня («пасивно росте» під час росту самої кістки). У відношенні хірургічного лікування деформації кісток гомілки планується виконання корекції деформації малогомілкової та великогомілкової кісток, наступним встановленням у середину великогомілкової кістки індивідуально виготовленого телескопічного стрижня, аналогічного, за своїми властивостями та функцією тому стрижню, який буде встановлено у стегнову кістку.
Таким чином, після даного етапу хірургічного лікування і наступного проведеного реабілітаційного лікування, у пацієнта покращиться якість життя, підвищиться ефективність самообслуговування, зменшиться ризик повторних переломів та значно зменшиться ризик відновлення деформацій, а також – з`явиться можливість самостійно пересуватись без допомоги інвалідного візка чи зовнішньої допомоги.

Вартість необхідного обладнання 138 672 грн.

Дорогі друзі! Якщо ви вирішите допомогти Володі Базюк, нехай вас не бентежить ціна порятунку. Будь-яке ваше пожертвування буде з вдячністю прийнято. Гроші можна перерахувати, відправивши SMS зі словом ДОБРО на номер 3809. Вартість SMS-повідомлень 9 грн. Можна відправити пожертвування банківським переказом в Уфонд. Всі необхідні реквізити є в Фонді. Можна скористатися і нашою системою електронних платежів, зробивши пожертвування з кредитної картки або електронною готівкою, в тому числі і з-за кордону. А також на сайті Української біржі благодійності, в проекті - Крихкий хлопчик.

Відгукнулися (взяли реквізити): 47 чоловік
Допомогли: 47 чоловік
Зібрано: 138 672 грн

28.11.2019
Володю Базюк успішно прооперовано в Харківському національному університеті патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка. Чергове хірургічне втручання було проведено в плановому порядку. Володі провели корекцію деформації лівого стегна і кісток лівої гомілки, з подальшою установкою інтрамедулярних телескопічних фіксаторів. Після зрощення кісток в правильному положенні, планується навчити Володю ходьбі обома ногами на кламках (милицях), а потім і без них. Що дозволить повернути можливість самообслуговування і максимально поліпшити якість життя дитини.
Рідні Володі, дякують Українській біржі благодійності, Кураж Базару та читачам Уфонду за допомогу їх синові! Прийміть і нашу вдячність друзі! Ми обов‘язково будемо стежити за долею хлопчика.