Зібрали:

2024 рік: 1 097 740 ₴
13 років: 57 433 583 ₴

«Серце б’ється завдяки...»: 600 718 гривень на операції дітям

Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд Допомоги» 12-й раз підтримала акцію «Серце б'ється завдяки...» – ініціативу мережі магазинів «Фора», в рамках якої на рахунок Фонду відраховувались кошти від покупки акційних товарів. Цього разу на ендоваскулярні операції дітям із вадами серця вдалося зібрати 600 718 гривень. Зібрану суму було витрачено на шість імплантів. А це означає, що найкращі хірурги України матимуть змогу зробити операції шести важко хворим дітям. За весь час проведення акції «Серце б'ється завдяки...» вдалося допомогти 41 дитині.

Директор «Українського фонду Допомоги» Роман Бєценко наголосив на важливості раннього оперування. «Якщо зробити цю операцію своєчасно, то в майбутньому у дітей не буде ускладнень із розвитком. Тобто якщо цю ваду прибрати ще в дитинстві, то надалі вже за рік діти зможуть повернутися до повноцінного життя, включаючи навіть спортивні навантаження. Наші підопічні отримують шанс на життя без обмежень та заборон. І чим більше операцій ми проведемо, тим більше українців у майбутньому не матимуть загрози інфарктів чи якихось інших ускладнень з роботою серця», – підкреслив Роман.

Про особливості ендоваскулярних процедур розповів хірург Першого медичного об'єднання Львова Дмитро Беш. Перша особливість – це абсолютно безболісне втручання, уже на другий день після якої дитина може жити звичайним життям. Для порівняння лікар надав деталі альтернативи цієї сучасної процедури – методу великої операції, який передбачає розрізання грудної клітки і зупинку серця. «Ендоваскулярна операція безболісна, безпечна при виконанні та не має тяжких наслідків». Здавалось би, суцільні переваги. Але є і друга особливість – висока вартість. «І в нас, і за кордоном імпланти для операції дуже дорогі. Тому через ціну батьки йдуть на озвучені ризики великої операції. Державних закупівель, на жаль, вистачає, щоб покрити 20-30% потреб в цьому обладнанні. Тобто більша частина пацієнтів стоїть в чергах на імпланти роками. І тому дуже добре, що проходять такі акції, і ми можемо зробити більше операцій діткам. З такою допомогою процедура стає абсолютно безкоштовною для маленьких пацієнтів», – підкреслив Дмитро Беш.

Оксана Перекупко, комунікаційниця мережі магазинів «Фора», зазначила, що до початку повномасштабної війни операції проводили у Києві, Харкові, Дніпрі, та Одесі. Головні фахові лікарні були в Києві, у Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова та в Київському Інституті серця. Але з початком повномасштабної війни операції були перенесені до Львова та Вінниці. Кожна операція проходить під експертним наглядом фахівців зі Сполучених Штатів, Великої Британії, Польщі та Німеччини. «Ми щиро дякуємо нашим партнерам, які з року в рік підтримують цю акцію, і дають шанс на повноцінне життя діткам. А також щиро дякуємо нашим гостям – кожного разу ми відстежуємо підвищений попит на акційні товари. Людям важливо допомагати. Ми це дуже цінуємо».

Любов Гуменяк, матір нещодавно прооперованої 9-річної Анастасії, досі не вірить у те, що допомогу в такі короткі строки отримала саме її дитина. «Думала, таке лише по телевізору – а тут заповнила анкету, і нам сказали, що допоможуть. Від дати звернення до фонду минуло всього три місяці. Побули три дні у лікарні – і ось ми, щасливі, вже вдома!». Жінка говорить, що не може знайти слів, щоб висловити свою вдячність. «Розумію, як це складно – все організувати й узяти на себе відповідальність за збір таких великих сум. Добре, що у ці складні часи є люди, які цим займаються». До подяки долучається і батько, який із початку повномасштабної війни захищає Україну на фронті.

Нагадаємо, що кожного року «Український фонд Допомоги» разом із «Форою» проводять акцію «Серце б'ється завдяки...», і дають можливість маленьким українцям із вадами серця повернутись до повноцінного життя.

Довідкова інформація

Всеукраїнська благодійна організація "Український фонд Допомоги" (Уфонд) почала свою роботу в січні 2010 року. Основний напрямок Фонду – адресний фандрайзинг, допомога дітям до 18 років. З часом до програм Фонду додалась гуманітарна допомога дитячим будинкам та медичним закладам України. Місія Фонду – порятунок важкохворих дітей, сприяння розвитку громадянського суспільства, впровадження високих медичних технологій.

Національна мережа магазинів біля дому «Фора» працює на ринку України з 2002 року і належить до торгово-промислової групи Fozzy Group. Наразі мережа нараховує близько 300 магазинів у понад 80 населених пунктах України, включаючи преміальний food market Favore. З 2020 року «Фора» розвиває Інтернет-магазин shop.fora.ua