Зібрали:

2022 рік: 4 276 364 ₴
12 років: 52 157 913 ₴

Струна для спини

Потрібно
136 400грн
Олег Вурсуляк, хлопчик-композитор з Івано-Франківська, потребує термінової операції на хребті.

Знайомтеся, Олег Вурсуляк – хлопчина з Івано-Франківська, композитор, піаніст, програміст і нащадок знаної в Карпатському регіоні співочої родини Сказків, більш відомої, як гурт «Петровичі». Саме його дядько, Петро Сказків, цимбаліст, колись переміг на «Голосі країни»! Тож, цілком природньо, що і Олег успадкував талант до музики. А ще: абсолютний музичний слух, який вважається унікальним даром.

В свої 14 років Олег пише музику; як композитор, має власних прихильників. І що не менш цікаво: викладає і продає свої композиції на закордонних платформах. Він вільно володіє англійською, обожнює точні науки. Малює і монтує відеоролики і тим кидає виклик нашому трохи шаблонному світу, адже його вроджений аутизм дає інше, більш контрастне, насичене і неординарне світосприйняття.

Лауреат багатьох творчих конкурсів, в тому числі і міжнародних, Олег професійно грає на фортепіано і донедавна проводив за інструментом чимало часу. Проте прогресуюча хвороба хребта цього року майже лишила хлопчину можливості грати. А рішення взяти академвідпустку у музичній школі було прийняте батьками, як відчайдушний, але неминучий крок.
Попередні сім років життя Олег провів у корсеті, твердому пластиковому корсеті, який натирає тіло і який ніколи не можна знімати, бо вважалося, що саме він має запобігти подальшому розвитку сколіозу.
Хворобу хребта – таку неочікувану – виявили у хлопчика ще у вісім років, і одразу ж на критичній третій стадії розвитку. Тренування, вправи, басейн і масажі утримували хребет в тонусі, і дійсно протягом восьми років запобігали розвитку хвороби. Та підлітковий бум росту звів нанівець усі досягнення минулих років.

Нещодавно лікарі діагностували у Олега четверту ступінь сколіозу, яка лікується виключно хірургічним шляхом. Спочатку хлопець протестував проти операції, та з часом змирився і погодився на неї. Чим далі, тим гірше стає його стан: через надмірне викривлення хребта в хлопця стискаються легені, і він не може дихати на повні груди. А нещодавно з’явився іще один небезпечний симптом: через зміщення між хребцевих дисків зникає чутливість в зоні шиї та плечей.

Операція, яку пропонують лікарі, має повністю вирівняти хребет за допомогою спеціального металевого імплантату. Після операції не потрібні повторні втручання: спина буде рівною усе подальше життя. Проте вартість лікування непомірно висока. Лише імплант коштує понад 150 000 гривень – непідйомна для родини, тим паче у воєнний час, ціна. Тож, батьки Олега Вурсуляка звертаються до всіх небайдужих людей з проханням допомогти зібрати гроші на імплант. Разом ми можемо повернути талановитому хлопцеві здорове і повноцінне життя.

Фото з особистого архіву родини
Автор: Ніна Філатова

Завідуючий відділення ортопедії та травматології НУМК «Університетська клініка» Харківського національного медичного університету Дмитро Петренко (м. Харків): «У Олега ювенільний ідіопатичний правобічний грудопоперековий сколіоз 4-го ступеня. Останнім часом стан хлопчика сильно погіршився, деформація хребта прогресує, посилився біль у грудях та спині, наростає задишка. Почала прогресувати серцево-легенева недостатність. Потрібно негайно провести хлопчику хірургічне лікування з використанням метало-імплантату. Даний метод є найбільш щадним, що дозволяє зберегти рухливість хребта. Після періоду адаптації та реабілітації, Олег зможе жити повним життям, забувши про свою недугу».

Вартість металевої конструкції-імплантату
153 500 гривень.

Дорогі друзі! Якщо ви вирішите допомогти
Олегові Вурсуляку, нехай вас не бентежить ціна порятунку. Будь-яке ваше пожертвування буде з вдячністю прийнято. Гроші можна перерахувати, відправивши SMS зі словом ДОБРО на номер 3809. Вартість SMS-повідомлень 9 гривень. Можна відправити пожертвування банківським переказом в Уфонд. Всі необхідні реквізити є в фонді і на сайті. Можна скористатися нашою системою електронних платежів, зробивши пожертвування з банківської карти або електронною готівкою, в тому числі і з-за кордону. А також, перерахувати допомогу Олегові за допомогою пірінгової платіжної системи, перевівши біткоіни на гаманець Фонду: 1UFondJDKbYMgVhWsyijyvJoWEGWPggNp.