Зібрали:

2023 рік: 4 037 314 ₴
13 років: 56 195 227 ₴

Струна для спини

ЗІБРАНО 153 500 гривень. МЕТАЛОКОНСТРУКЦІЮ ІМПЛАНТАТ CПЛАЧЕНО.

Музичний виконавець "Магуа" та друзі внесли 101 507 гривень.
Віртуальний бар "У дяді Аліка" вніс 15 270 гривень.


Олег Вурсуляк, хлопчик-композитор з Івано-Франківська, потребує термінової операції на хребті.

Знайомтеся, Олег Вурсуляк – хлопчина з Івано-Франківська, композитор, піаніст, програміст і нащадок знаної в Карпатському регіоні співочої родини Сказків, більш відомої, як гурт «Петровичі». Саме його дядько, Петро Сказків, цимбаліст, колись переміг на «Голосі країни»! Тож, цілком природньо, що і Олег успадкував талант до музики. А ще: абсолютний музичний слух, який вважається унікальним даром.

В свої 14 років Олег пише музику; як композитор, має власних прихильників. І що не менш цікаво: викладає і продає свої композиції на закордонних платформах. Він вільно володіє англійською, обожнює точні науки. Малює і монтує відеоролики і тим кидає виклик нашому трохи шаблонному світу, адже його вроджений аутизм дає інше, більш контрастне, насичене і неординарне світосприйняття.

Лауреат багатьох творчих конкурсів, в тому числі і міжнародних, Олег професійно грає на фортепіано і донедавна проводив за інструментом чимало часу. Проте прогресуюча хвороба хребта цього року майже лишила хлопчину можливості грати. А рішення взяти академвідпустку у музичній школі було прийняте батьками, як відчайдушний, але неминучий крок.
Попередні сім років життя Олег провів у корсеті, твердому пластиковому корсеті, який натирає тіло і який ніколи не можна знімати, бо вважалося, що саме він має запобігти подальшому розвитку сколіозу.
Хворобу хребта – таку неочікувану – виявили у хлопчика ще у вісім років, і одразу ж на критичній третій стадії розвитку. Тренування, вправи, басейн і масажі утримували хребет в тонусі, і дійсно протягом восьми років запобігали розвитку хвороби. Та підлітковий бум росту звів нанівець усі досягнення минулих років.

Нещодавно лікарі діагностували у Олега четверту ступінь сколіозу, яка лікується виключно хірургічним шляхом. Спочатку хлопець протестував проти операції, та з часом змирився і погодився на неї. Чим далі, тим гірше стає його стан: через надмірне викривлення хребта в хлопця стискаються легені, і він не може дихати на повні груди. А нещодавно з’явився іще один небезпечний симптом: через зміщення між хребцевих дисків зникає чутливість в зоні шиї та плечей.

Операція, яку пропонують лікарі, має повністю вирівняти хребет за допомогою спеціального металевого імплантату. Після операції не потрібні повторні втручання: спина буде рівною усе подальше життя. Проте вартість лікування непомірно висока. Лише імплант коштує понад 150 000 гривень – непідйомна для родини, тим паче у воєнний час, ціна. Тож, батьки Олега Вурсуляка звертаються до всіх небайдужих людей з проханням допомогти зібрати гроші на імплант. Разом ми можемо повернути талановитому хлопцеві здорове і повноцінне життя.

Фото з особистого архіву родини
Автор: Ніна Філатова

Завідуючий відділення ортопедії та травматології НУМК «Університетська клініка» Харківського національного медичного університету Дмитро Петренко (м. Харків): «У Олега ювенільний ідіопатичний правобічний грудопоперековий сколіоз 4-го ступеня. Останнім часом стан хлопчика сильно погіршився, деформація хребта прогресує, посилився біль у грудях та спині, наростає задишка. Почала прогресувати серцево-легенева недостатність. Потрібно негайно провести хлопчику хірургічне лікування з використанням метало-імплантату. Даний метод є найбільш щадним, що дозволяє зберегти рухливість хребта. Після періоду адаптації та реабілітації, Олег зможе жити повним життям, забувши про свою недугу».

Вартість металевої конструкції-імплантату
153 500 гривень.

Дорогі друзі! Якщо ви вирішите допомогти
Олегові Вурсуляку, нехай вас не бентежить ціна порятунку. Будь-яке ваше пожертвування буде з вдячністю прийнято. Можна відправити пожертвування банківським переказом в Уфонд. Всі необхідні реквізити є в фонді і на сайті. Можна скористатися нашою системою електронних платежів, зробивши пожертвування з банківської карти або електронною готівкою, в тому числі і з-за кордону. А також, перерахувати допомогу Олегові за допомогою пірінгової платіжної системи, перевівши біткоіни на гаманець Фонду: 1UFondJDKbYMgVhWsyijyvJoWEGWPggNp.