Зібрали:

2022 рік: 2 146 324 грн
За 11 років: 50 027 873 грн

Щастя перемогти

Потрібно
193 900грн
У сімнадцятирічної Лали Мельниченко з Кропивницького важка вроджена вада серця. Лала народилась с лійкоподібною деформацією передньої грудної стінки і вже перенесла одну операцію, після якої довго та важко відновлювалася. Зараз дівчина набирається сил перед ще однією не простою операцією – усуненням складної вродженої вади серця, яку готові провести спеціалісти Першого територіального медичного об‘єднання міста Львова. Але батьки дівчинки не мають можливості оплатити операцію вартістю майже 200 тисяч гривень.

А ви знаєте, яке це щастя для Лали – грати у футбол і перемагати? Несамовито гнати м‘яч, відібрати його у супротивника і забити цей вирішальний гол? Бути єдиним дівчиськом у команді хлопчаків, і ні в чому не поступатися їм?
А ви знаєте, яке щастя грати в футбол, коли грати не рекомендують лікарі? І шалено вболівати за «Реал Мадрид», бо грати у футбол вже остаточно заборонили лікарі?

У Лали бійцівський характер, і вона чудово грає у футбол.З самого народження дівчинка мала особливе серце, не таке як у всіх: як кажуть хірурги, з «овальним вікном». І особливу будову грудної клітки, яка набагато більше, ніж зазвичай, і обмежує роботу серця. З роками обидві проблеми породили іще одну: зовсім незвичайної форми отвір у серцевому м‘язі.

До тринадцяти років Лала грала у футбол. А лікарі, які слідкували за нею, дуже сподівалися, що юний організм візьме своє - і особливе серце Лали стане звичайним: м‘язова тканина буде рости і сама собою закриє і одне, і друге вікно.

Проте звичайного дива не сталося. А операція, на яку Лала зважилася півроку тому, залишила болісний слід і на тілі, і в її душі. Полосну операцію через побоювання про здоров‘я дівчини довелося, не довівши до кінця, припинити.

Навіть важко уявити: як це? Прокинутися після операції, вірити в те, що все найстрашніше вже позаду, а потім дізнатися, що у твоїх грудях, як і раніше, б‘ється особливе серце. А слід на тілі, який так довго гоїться – лише слід твоєї нездійсненої надії.

Але у Лали бійцівський характер, адже недарма вона грала у футбол. Грала навіть тоді, коли не радили лікарі.

Зовсім недавно львівські хірурги пообіцяли Лалі, що її мрія - повернути здорове серце – здійсненна. Причому абсолютно щадним способом, без ризикованої порожнинної операції, за допомогою оклюдерів. Ця операція дозволить дівчині через два дні після втручання жити нормальним життям. Операція не болюча та гарантована безпечна.
І вона для Лали – її квиток у здорове життя. До спортзали, де тренується вся її спортивна родина. На стадіон, де ганяють м‘яч. У будь-яку професію, яка потребує витримки та сил.

Лала – особлива дівчина. З особливим серцем і великою волею до життя та спорту. Але зараз вона – на лаві запасних. Лала чекає на дорогу операцію, і кожен з нас може наблизити той день, коли вона легко і безтурботно вийде на футбольне поле. Або просто перемагатиме – не важливо в чому. Адже головна перемога – над хворобою – вже буде на її рахунку. Один-нуль!

Автор Ніна Філатова
Фото з особистого архиву родини

Серцево-судинний лікар-хірург Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львов Петров Віталій: «У Лали Мельниченко складна, поєднана хвороба серця й грудної клітки. У дівчинки є лійкоподібна деформація передньої грудної стінки. Ця деформація вже була оперована 6 років тому, однак стався рецидив деформації. У серці наявні два дефекти міжпередсердної перегородки, які потрібно закрити двома окремими оклюдерами. Після щадного втручання, серце дівчинки буде абсолютно здорове».

Постачальник оклюдерів виставив рахунок на 199 662 гривень.

Дорогі друзі! Якщо ви вирішите допомогти Лалі Мельниченко, нехай вас не бентежить ціна порятунку. Будь-яке ваше пожертвування буде з вдячністю прийнято. Гроші можна перерахувати, відправивши SMS зі словом ДОБРО на номер 3809. Вартість SMS-повідомлень 9 гривень. Можна відправити пожертвування банківським переказом в Уфонд. Всі необхідні реквізити є в фонді і на сайті. Можна скористатися нашою системою електронних платежів, зробивши пожертвування з банківської карти або електронною готівкою, в тому числі і з-за кордону. Взяти участь в акції – Наповни серце життям!. А також, перерахувати допомогу Лалі за допомогою пірінгової платіжної системи, перевівши біткоіни на гаманець Фонду: 1UFondJDKbYMgVhWsyijyvJoWEGWPggNp.